فرمساز

پیش نمایش سایت

این سایت یک فرمساز مبتنی بر وب بوده و برای سازمان ها و مؤسسات و شرکت هایی که به دنبال ایجاد فرم های آنلاین می باشند، گزینه مناسبی می باشد. این فرمساز برای اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی طراحی شده است و قابلیت شخصی سازی برای سایر ارگانها را نیز دارد. در این فرمساز سه نوع فرم می تواند تولید شود:

1- این فرم برای مسئولین فناوری مناطق و نواحی بوده و براساس نام کاربری و رمز عبور کاربر آن منطقه قابل مشاهده می باشد.

2-این فرم برای همه کاربران اعم از خارج سازمانی و داخل سازمانی است به طوری که یک آدرس مجزا داشته و هر فردی توانایی مشاهده و تکمیل فرم را خواهد داشت.

3- این نوع فرم هم برای مواقعی است که تکمیل فرم نیاز به تاییدیه واحد یا بخش جهت کنترل مدارک مربوطه می باشد. در این مدل فرمساز به تعداد مناطق و نواحی نام کاربری و رمز عبور تولید می شود و کاربران جهت مشاهده فرم باید به واحد مربوطه در مناطق و نواحی مراجعه و مدارک خود را به آنجا جهت ثبت نام ارائه کنند.

این فرمساز به زبان vb.net و معماری asp.net نوشته شده است و پایگاه داده آن SQLServer است.

همیشه سامانه جدید باعث تغییر فرایندها در ارگانها و مؤسسات می شود فلذا دغدغه سازمان ها و مسئولین فناوری در شخصی سازی فرایندها برای مؤسسات خود بوده تا کمترین تغییرات فرایندی را برای سازمان و یا ارگان خود متحمل کنند. روال تعریف شده در این فرمساز با دیدگاه کاهش اثرات بر فرایندهای سازمانها و آثار مترتب بر آن ارگان می باشد. بدین صورت که ابتدا واحد مربوطه درخواست خود را مبنی بر ایجاد فرم به واحد فناوری از طریق اتوماسیون ارائه می دهد و واحد فناوری بعد از طراحی فرم، آدرس دسترسی به فرم ایجاد شده را به همراه نام کاربری و رمز عبور مدیر فرم، به واحد مربوطه ارسال می کند. و واحد مربوطه بدون دگیر شدن واحد فناوری و براساس نام کاربری داده شده توانایی گرفتن خروجی اکسل، ویرایش اطلاعات ثبت شده و ... را خواهد داشت.

این فرم از سال 1391 تا سال 1396 به عنوان سامانه فرمساز در سایت اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی استفاده می شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code